به مناسبت روز جهانی موزه‌ها برگزار می‌شود: نمایشگاه مشترک موزه ملی علوم و فناوری و باغ موزه نگارستان

همزمان با آیین روز جهانی موزه‌ها‌، موزه ملی علوم و فناوری ایران با مشارکت ایکوم و همکاری باغ موزه نگارستان نمایشگاه مشترکی با نمایش میراث علمی ایرانیان در بخش علوم قدیم و به مدت یک هفته از ۲9 اردیبهشت الی 4 خرداد در سالن صف سلام باغ موزه نگارستان برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، همزمان با روز جهانی موزه‌ها با همکاری سه‌جانبه باغ موزه‌ نگارستان، ایکوم ایران و موزه ملی علوم و فناوری، نمایشگاه سیار مشترکی از فناوری‌های کهن ایرانیان در حوزه نجوم و مهندسی از تاریخ ۲9 اردیبهشت الی 4 خرداد از ساعت 9 الی 17 در سالن صف سلام باغ موزه نگارستان برپا می‌شود.

براساس این گزارش، این نمایشگاه شامل 9 اثر از آثار موزه ملی علوم و فناوری در زمینه ابزار نجوم کهن، ترازها و پیل اشکانی است که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و بازدید برای عموم آزاد خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه و کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه رسمی موزه www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 88203530 و 09198962007 تماس بگیرند.

گفتنی است، روز جهانی موزه‌ها یک مناسبت بین‌المللی است که هر سال روز 18 می (۲9 اردیبهشت) توسط شورای بین‌المللی موزه (ICOM) برگزار می‌شود و سالانه برای این روز یک شعار از سوی ایکوم انتخاب می‌شود که از سال ۲۰۲۰ برای روز جهانی موزه، شعاری انتخاب می‌شود که در حمایت از اهداف مندرج در اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است. این شعار در سال 2024 با عنوان «موزه‌ها برای آموزش و پژوهش» بر دو محور از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد تأکید دارد و این دو محور عبارتند از: « آموزش با کیفیت» و « صنعت، نوآوری و زیرساخت».

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =