نمایشگاه جانبی موزه ملی علوم و فناوری در آیین اختتامیه بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا

موزه ملی علوم و فناوری ایران، در آیین اختتامیه بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا، روز سه شنبه 7 شهریورماه 1402 بخشی از آثار خود را که منسوب به حکیم ابوعلی سینا است در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به نمایش می‌گذارد.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، به مناسبت هفته ابوعلی سینا، حکیم هزاره‌ها، آیین اختتامیه بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با حضور جمعی از استادان و ابن سینا پژوهان نامدار کشور روز سه شنبه 7 شهریورماه راس ساعت 17 در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) این انجمن واقع در خیابان بشیری، برگزار می‌شود و موزه ملی علوم و فناوری ایران به عنوان مهمان این انجمن اقدام به برگزاری نمایشگاه سیار در حاشیه مراسم نموده است.
براساس این گزارش، در این نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری ایران، آثار منتخب خود را که برگرفته شده از کتاب «معیارالعقول» منسوب به حکیم ابوعلی سینا هستند و مدل‌های ساخته شده از ادواتی که در آن کتاب طراحی شده‌اند، به نمایش در می‌آورد. از جمله آثار این نمایشگاه می‌توان به «قرقره مرکب»، «اهرم مرکب» و «ترکیب محور، چرخ‌دنده و اهرم» اشاره کرد.
گفتنی است، پس از سخنرانی استادان حاضر در برنامه، از جمعی از ابن سینا پژوهانِ برجسته کشور تجلیل خواهد شد.افتتاح نمایشگاه اسناد و آثار منتشره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درباره ابن سینا و طراحیِ تصویر ابن سینا در حین اجرای مراسم توسط منوچهر موغاری استاد طراحی و رونمایی از آن؛ دیگر برنامه‌هایی است که در این آئین اجرا خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 20 =