با مشارکت موزه ملی علوم و فناوری به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی و هم‌راستا با شعار جهانی ایکوم برگزار می‌شود: نشست تخصصی «نقش موزه‌های تاریخ طبیعی در پایداری تنوع زیستی»

موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی با مشارکت موزه ملی علوم و فناوری ایران،کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم ایران)، اداره کل موزه‌ها و کنوانسیون مرجع ملی تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی  و هم‌راستا با شعار جهانی ایکوم در سال 2023، روز یکشنبه 31 اردیبهشت نشست تخصصی با عنوان «نقش موزه‌های تاریخ طبیعی در پایداری تنوع زیستی» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی  و هم‌راستا با شعار جهانی ایکوم در سال 2023، موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی با مشارکت موزه ملی علوم و فناوری ایران،کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم ایران)، اداره کل موزه‌ها و کنوانسیون مرجع ملی تنوع زیستی روز یکشنبه 31 اردیبهشت از ساعت 8:30 الی 11:30 نشست تخصصی با عنوان «نقش موزه‌های تاریخ طبیعی در پایداری تنوع زیستی» در سه محور «موزه‌های تاریخ طبیعی و آگاهی‌بخشی و ترویج»، «موزه‌های تاریخ طبیعی و حفاظت از تنوع زیستی» و «نقش‌آفرینی موزه‌ها در پایداری محیط‌زیست» را در محل سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌زیست واقع در پارک طبیعت پردیسان برگزار می‌کند.

براساس این گزارش، این نشست با سخنرانی دکتر حسن اکبری، معاون محیط‌زیست طبیعی وتنوع زیستی آغاز می‌شود و در ادامه رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران و رئیس ایکوم ایران به عنوان سخنرانان بعدی حضور دارند. در بخش دوم این نشست سخنرانی‌هایی با موضوعات مختلف در خصوص تنوع زیستی و محیط‌زیست انجام می‌شود و دکتر روح‌الله محمدی، عضو هیئت علمی موزه ملی علوم و فناوری سخنرانی خود را با عنوان «معرفی گالری بیومکانیک موزه ملی علوم و فناوری ایران» ایراد می‌کند. همچنین، در بخش پایانی نشست از موزه‌های برتر سازمان حفاظت محیط‌زیست تقدیر می‌شود و حاضران می‌توانند از موزه جانبی این همایش بازدید کنند.

گفتنی است، حضور در نشست برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک http://live614.vidoecake.ir  به صورت آنلاین در این همایش شرکت کنند.

 

جدول برنامه نشست تخصصی «نقش موزه‌های تاریخ طبیعی در پایداری تنوع زیستی»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پنج =