حضور موزه ملی علوم و فناوری در جمع چهار موزه فعال کشور 

موزه ملی علوم و فناوری ایران در چهاردهمین آئین موزه برتر ایران، براساس رأی هیئت داوران ایکوم، در جمع چهار موزه فعال کشور برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ، در آئین اختتامیه چهاردهمین دوره آئین موزه برتر، هیئت داوران در بخش موزه‌های دولتی بزرگ موزه ملی علوم و فناوری به عنوان یکی از چهار موزه فعال کشور شناخته شد و جایزه و تقدیرنامه این بخش را به خود اختصاص داد.

براساس این گزارش، هیئت داوران همچنین در چهار شاخص «بازدید»، «آموزش»، «گردآوری» و«معرفی» موزه ملی علوم و فناوری را حائزرتبه دوم و در چهار شاخص «اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی»، «پژوهش»، «کودک و نوجوان» و «خلاقیت و نوآوری» حائز رتبه سوم و شایسته تقدیر اعلام کردند.

شایان ذکر است، سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، از تلاش و مدیریت دکتر سیف‌اله جلیلی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران، بخاطر پیگیری احداث و راه اندازی بزرگترین موزه ملی علوم و فناوری ایران تقدیر کرد.

گفتنی است، شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم)، روز ۱۸ می مصادف با ۲۸ اردیبهشت هر سال را به‌عنوان روز جهانی موزه‌ها اعلام کرده و این نهاد سالانه شعاری متناسب با وضعیت موزه‌ها در جهان انتخاب می‌کند که شعار سال ۲۰۲۲، «قدرت موزه‌ها» عنوان شده است.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =