با حضور در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار: توانمندی‌ها و دستاوردهاي علمي و پژوهشي موزه ملی علوم و فناوری معرفی می‌شود

موزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت هفته پژوهش، از تاریخ 23 الی 26 آذرماه 1400، پذیرای علاقه‌مندان به حوزه علم و فناوری در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار است.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار به مناسبت هفته پژوهش و با میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روز سه‌شنبه 23 آذرماه 1400 به صورت حضوری و مجازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند و موزه ملی علوم و فناوري جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك مؤسسه پژوهشي زير نظر وزارت عتف، با حضور در این نمایشگاه اقدام به معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهاي علمي و پژوهشي این مجموعه خواهد کرد.

براساس این گزارش، موزه ملی علوم و فناوری فعاليت خود را از سال 1384 آغاز كرده و ترويج علم و تسهيل ارتباط شهروندان با علم، پاسداشت دستاوردهاي دانشمندان ايراني – اسلامي و بازنمايي فناوري‌هاي بومي ايرانيان مهم‌ترين اهداف موزه است.

همچنین، برگزاري فعاليت‌هاي ترويجي همچون نمايشگاه‌هاي سيار، جشنواره علم براي همه و رويدادهاي علمي، نشست‌هاي تخصصي، سخنراني‌هاي سار (سخنگاه انديشه‌هاي راهبر) و… از ديگر فعاليت‌هاي موزه است كه تلاش مي‌كند به صورت تعاملي با عموم مردم ارتباط برقرار كند و از اين طريق ارتباط شهروندان با جنبه‌هاي مختلف علم و فناوري را تسهيل بخشد. همكاري در مستندسازي، طراحي مفهومي و فيزيكي فعاليت‌هاي ترويجي دانشگاه‌ها، مراكز و مؤسسات پژوهشي جهت معرفي توانمندي‌ها و دستاوردهاي علمي و پژوهشي آنها به عموم مردم در قالب راه‌اندازي موزه‌هاي دانشگاهي، طراحي نمايشگاه‌ها، فعاليت‌ها و جُنگ‌هاي علمي از ديگر اهداف موزه است.

این موزه ضمن دعوت از همه فرهیختگان گرامی برای بازدید از غرفه خود در سالن 6 غرفه 8، آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت در بحث توانمندی‌های ذکر شده با تمام مراکز دانشگاهی و مؤسسات پژوهشي اعلام ‌می‌کند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت موزه ملی علوم و فناوری به آدرس https://www.inmost.ir/ مراجعه و یا با شماره‌های 02166724694 و 09198962007 تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =