در حاشیه چهل و هشتیمن کنفرانس بین‌المللی سیموست 2021 تهران برگزار می‌شود: نمایشگاه مجازی «نشانه‌هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین»

نمایشگاه مجازی «نشانه‌هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین» با همکاری مشترک موزه ملی علوم و فناوری ایران، کمیته ملی موزه‌های ایران، موزه ملی ایران و کمیسیون ملی یونسکو ایران، از 16 آبان و همزمان با چهل و هشتمین کنفرانس بین‌المللی سیموست 2021 تهران آغاز به کار کرد و حاضران در این کنفرانس می توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، این نمایشگاه مجازی که بازنمود اشتراکات فرهنگی تاریخ و طبیعت است‌؛ به کوشش موزه ملی علوم و فناوری ایران، کمیته ملی موزه‌های ایران، موزه ملی ایران و کمیسیون ملی یونسکو ایران به معرفی آثار و شواهد دویست هزارسال ردپای همزیستی انسان و جانوران می‌پردازد.

گفتنی است، نمایشگاه، «نشانه‌هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین» در گذشته به صورت حقیقی در محل نمایشگاه‌های موقت موزه ملی ایران برگزار شده است که با معرفی اشیاء تاریخی ـ فرهنگی، فرصت‌هایی ارزنده برای پژوهش متخصصان و آموزش عموم فراهم آورده است. آثار این نمایشگاه نشانه‌های بارزی از همبودی انسان و جانوران است که طی هزاران سال با توازنی ظریف در طبیعت شکل گرفته است. برهم زدن این توازن طبیعی به دست انسان امروزی عملی است نسنجیده که آیندگان ما تاوان آن را خواهند داد. طبیعت و حیات وحش همچون آثار تاریخی و فرهنگی که در این مجموعه، گوشه‌ای کوچک از آن را به نمایش گذاشته‌ شده است، امانتی در دست انسان است که می‌بایست دست نخورده به نسل‌های آینده منتقل شود.

این نمایشگاه مجازی به همت و تلاش و همکاری میر سید احمد محیط طباطبایی رییس ایکوم ایران، جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران، کارشناسان موزه ملی ایران، نینا رضایی و فریدون بیگلری،‌ حجت‌اله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران و کارشناسان کمیسیون نازنین صادقی، سیف‌اله جلیلی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری‌ ایران، زهرا اجاق‌ و کارشناسان موزه ملی علوم و فناوری کیمیا امینی، پروانه اصغری و یاسر رضایی آماده شده است.

خاطرنشان می‌شود، این نمایشگاه به مدت دو ماه دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده این نمایشگاه مجازی به آدرس: https://b2n.ir/gallery.irunesco.org مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =