تقدیر ویژه ایکوم از رئیس موزه ملی علوم و فناوری/ موزه ملی علوم و فناوری موزه برتر کشور در سه شاخص

موزه ملی علوم و فناوری ایران در سیزدهمین آئین موزه برتر ایران، براساس رأی هیئت داوران ایکوم، در سه شاخص به‌عنوان موزه برتر کشور شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت سال 1400، در آئین اختتامیه سیزدهمین دوره آئین موزه برتر که به‌صورت آنلاین برگزار شد، هیئت داوران در بخش موزه‌های دولتی بزرگ در سه شاخص «رسانه و فضای مجازی»، «آموزش» و «کودک و نوجوان» موزه ملی علوم و فناوری را موزه برتر اعلام کردند.

براساس این گزارش، داوران، جایزه ویژۀ خود را به خاطر تلاش و مدیریت دکتر سیف‌اله جلیلی، رئیس موزه، برای تحقق دستیابی به ساختمان دائمی و درخور شأن موزه ملی علوم و فناوری ایران به وی اهداء کردند. همچنین در این مراسم از موزه‌های دانشگاهی کشور تقدیر شد.

در رقابت امسال ۱۱۰ موزه از مجموع ۷۴۴ موزۀ اعلام شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرکت کردند. موزه‌های ایران در سال گذشته در مواجه با بحران همه‌گیری کرونا رویکرد خود را تعییر داده و با تمرکز بر زیرساخت‌های موزه، برای آینده خود را آماده ساختند.

گفتنی است، شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم)، روز 18 می مصادف با 28 اردیبهشت هر سال را به‌عنوان روز جهانی موزه‌ها اعلام کرده و این نهاد سالانه شعاری متناسب با وضعیت موزه‌ها در جهان انتخاب می‌کند که شعار سال 2021، «آینده موزه‌ها؛ بازیابی و تصور دوباره » عنوان شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =