با میزبانی موزه ملی علوم و فناوری ایران برگزار می‌شود:: ششمین نشست تخصصی موزه‌های دانشگاهی با عنوان «موزه‌های دانشگاهی در زمان کووید ۱۹»

ششمين نشست تخصصي موزه‌هاي دانشگاهي كشور با عنوان «موزه‌هاي دانشگاهي در زمان كوويد ۱۹» به صورت مجازي و آنلاين با ميزباني موزه ملي علوم و فناوري جمهوري اسلامي ايران، روز چهارشنبه ۸ بهمن ماه از ساعت ۱۰:۳۰ الي ۱۳:۳۰ در بستر وبينار برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، در این نشست که به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و با حضور نمایندگان موزه‌های دانشگاهی برگزار می‌شود، طبق برنامه‌ زمانبندی از ساعت ۱۰:۳۰  با سخنراني دكتر سيف‌اله جليلي، دبیر شورای موزه‌های دانشگاهی و رئيس موزه ملي علوم و فناوري ايران در خصوص معرفی برنامه های نشست و همکاری در گسترش فعالیت‌های موزه‌های دانشگاهی و تشکیل دبیرخانه و جلسات  و همچنین گزارش فعالیت‌های شورای موزه‌های دانشگاهی و موزه علوم و فناوری در زمان بحران همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود.

در ادامه دكتر مهدی کشمیری  به نمایندگی از دکتر غلامحسين رحيمي شعرباف، معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، در خصوص «اهمیت حفظ مجموعه‌های علمی در مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه‌ها، دانشگاه و موزه‌ها» سخنرانی می‌کند.  آقاي مير سيد احمد محيط طباطبايي، رئيس ايكوم ايران به عنوان سومین سخنران این نشست در زمینه «تعاریف  موزه‌ها و نقش موزه‌های دانشگاهی در آموزش مجازی در دوران بعد از کرونا» صحبت خواهد کرد.

آقاي دكتر حجت اله ايوبي، رئيس كميسيون ملي يونسكو ايران دیگر سخنران این نشست با موضوع «فعالیت‌های کمیسون ملی یونسکو در مواجهه با کووید۱۹» سخنرانی می‌کند. خانم دكتراكرم قديمي، عضو هيئت علمي مركز سياست‌هاي علمي كشور و رئیس کرسی یونسکو در ترویج علم، با موضوع « اهمیت ترویج علم در  کاهش  شبه علم در دوران کووید ۱۹» سخنران بعدی این نشست خواهد بود.

در ادامه نشست، نمایندگان موزه‌هاي دانشگاهي كشور به طرح مسائل، مشکلات و نیازهای موزه های دانشگاهی، تجربیات موفق موزه های دانشگاهی در تأسیس و راه اندازی، توسعه و فعالیت‌های موزه و تجربیات موزه‌های دانشگاهی ایران در دوران کرونا خواهند پرداخت.

در بخش دوم نشست به ترتیب آقاي دكتر احمد پاكتچي، عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، با موضوع « کووید ۱۹ و کارکرد موزه دانشگاهی در باره گذشته نزدیک»، خانم دکتر فاطمه جان احمدی، معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران با موضوع « اقدامات، استراتژی های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در بحران کرونا»، آقاي دكتر سلمان ساكت، عضو هيئت اجرايي شوراي موزه‌هاي دانشگاهي كشور با موضوع « گزارش اهداف شورای موزه‌های دانشگاهی»  و خانم فرحناز وحید یگانه کارشناس ارشد مطالعات موزه دانشگاه  University College London با موضوع « استفاده از فناوری های دیجیتال در موزه ها برای کنش عادلانه» سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینک وبینار به آدرس https://www.skyroom.online/ch/zagros2002m/universitymuseums به صورت مهمان در این نشست شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سه =