مصوبات جدید شورای موزه‌های دانشگاهی کشور

هیأت اجرایی شورای موزه‌های دانشگاهی کشور با حضور  اعضای این شورا متشکل از: خانم دکتر رضوی از دانشگاه شهید بهشتی، میرسیداحمد محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران، دکتر ساکت از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر طاهری از دانشگاه اصفهان، دکتر برازنده از دانشگاه چمران، جامه بزرگی از دانشگاه تهران، دکتر ارشدی به نمایندگی از طرف دبیر شورا (دکتر سیف‌اله جلیلی)، مقصودی(نماینده معاونت پژوهش موزه ملی علوم و فناوری) و خانم امینی کارشناس دبیرخانه موزه‌های دانشگاهی تشکیل شد.

به گزارش از روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، در دوجلسه متوالی این هیأت که در تاریخ های ۲۶ آذر و ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ با حضور اعضا و به صورت مجازی برگزار گردید، موضوعات زیر مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری واقع شد:

  • احیای دبیرخانه شورای موزه‌های دانشگاهی در موزه ملی علوم و فناوری به منظور حفظ ارتباطات و اطلاع رسانی موزه‌های دانشگاهی
  • تصویب عنوان گروه منتخب شورای موزه‌های دانشگاهی با نام هیأت اجرایی شورای موزه‌های دانشگاهی
  • تصویب آئین نامه شورای موزه‌های  دانشگاهی که شامل آیین نامه هیأت اجرایی این شورا نیز است.
  • بحث و بررسی در رابطه با برنامه ششمین نشست مجازی موزه‌های دانشگاهی که مقرر شد این برنامه در دهه اول بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.
  • ارائه گزارش آقای جامه بزرگی از مقدمات برگزاری اولین همایش و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور که قرار است در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شود.

همچنین در این نشست مقرر شد، در جلسه بعدی هیأت در خصوص جزئیات برنامه ششمین نشست شورای موزه‌های دانشگاهی که شامل تعیین سخنرانان، تاریخ دقیق برگزاری و پلتفرم مورد استفاده نشست، تصمیم گیری شود.

اعضای هیأت اجرایی انتظار دارند، مسئولان محترم موزه‌های دانشگاهی در ششمین نشست شورای موزه‌های دانشگاهی که به صورت مجازی برگزار خواهد شد مشارکت فعال داشته باشند و به همین منظور، همراهانی که مایل به ارائه سخنرانی در ششمین  نشست شورای موزه‌های دانشگاهی در دهه اول بهمن ماه ۱۳۹۹ هستند، می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۲۰ دیماه ۱۳۹۹ عنوان و خلاصه کوتاه سخنرانی خود را به صورت مکتوب از طریق گروه واتساپی موزه‌های دانشگاهی برای خانم امینی، کارشناس دبیرخانه موزه‌های دانشگاهی ارسال کنند.

موضوعاتی که مسئولان موزه‌های دانشگاهی می توانند در زمینه آن سخنرانی کنند عبارت است از:

  • مسائل ، مشکلات و نیازهای موزه‌های دانشگاهی
  • تجربیات موفق موزه‌های دانشگاهی در تأسیس و راه اندازی، توسعه و فعالیت های موزه
  • تجربیات موزه‌های دانشگاهی ایران یا جهان در دوران کووید ۱۹

 

لازم به ذکر است، در پنجمین نشست شورای موزه‌های دانشگاهی در دی‌ماه سال ۹۷، اعضای شورا هیأتی را برای پیگیری امور و ایجاد هماهنگی‌های لازم برگزیدند. این هیأت به دلیل برخی مشکلات پیش آمده با وقفه‌ای دو ساله مواجه شدند. هدف اصلی این هیأت بررسی و رسیدگی به مسائل موزه‌های دانشگاهی و ایجاد پل ارتباطی بین موزه‌های دانشگاهی و وزارت علوم و همچنین حفظ تشکل شورای موزه‌های دانشگاهی به منظور توسعه و ترویج تجربیات این موزه‌هاست.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =