رئیس موزه ملی علوم و فناوری اعلام کرد: احداث ساختمان جدید موزه ملی علوم و فناوری در اراضی عباس‌آباد

رییس موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران از احداث ساختمان فاخر موزه در اراضی عباس‌آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، دکتر سیف‌اله جلیلی گفت: سرانجام پس از سال‌ها تلاش و پیگیری بی‌وقفه و با تصویب هیأت وزیران و تایید ریاست محترم جمهوری، با استناد به مصوبه شماره ۵۱۰۱۱/ت۵۷۷۶۱ک، قرار است بنای فاخر موزه ملی علوم و فناوری كشور در فضایی كنار فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران واقع در اراضی عباس‌آباد احداث شود.

وی اعلام کرد: در راستای اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده میان فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران و موزه ملی علوم و فناوری مقرر شده است که ساختمان نیمه تمام مرکز همایش‌های فرهنگستان‌ها به عنوان بنای موزه ملی علوم و فناوری باز طراحی و برای این كاربری تکمیل و تجهیز شود. به این ترتیب پس از گذشت نزدیک به پانزده سال از تصویب ساخت و راه اندازی این موزه، و گذشت بیش از ده سال از آغاز به كار آزمایشی آن در فضای بسیار كوچكی در ساختمان قدیمی كتابخانه ملی، اینك با برداشته شدن این گام بسیار بزرگ آرزوی احداث موزه‌ای در شأن تاریخ و تمدن پرافتخار ملت بزرگ ایران و معرفی سهم انكارناپذیری كه پیشینیان فرهیخته ما در پیشرفت علم و فناوری در جهان داشته‌اند به واقعیت پیوسته است.

جلیلی در پایان خاطرنشان ساخت: تحقق این امر بدون پشتیبانی بی‌دریغ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری بسیار سازنده رؤسای فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران ممكن نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پانزده =