موزه ملی رم را به صورت زنده از دریچه دوربین موزه ملی علوم و فناوری ببینیم

موزه ملی علوم و فناوری ایران روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه ۹۹ میزبان موزه ملی رم ایتالیا خواهد بود و علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۴ از طریق صفحه اینستاگرام موزه به آدرس inmost.ir به صورت زنده از این موزه بازدید کنند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، با نامه نگاری بخش امور بین الملل موزه و همکاری و موافقت موزه ملی رم مقرر شد که روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه ۹۹ از ساعت ۱۴، با همراهی ایمان روئین دژی، راهنمای رسمی گردشگری ایران، ایتالیا و واتیکان، آثار این موزه به صورت زنده و مجازی و با توضیحات کامل در معرض نمایش علاقه مندان ایرانی قرار می گیرد.

شایان ذکر است، موزه ملی روم دارای چند شاخه در ساختمان های جداگانه در سراسر شهر رم، ایتالیا است و این نمایشگاه‌ها تاریخ روم را با تمرکز بر یافته‌های باستان شناسی از دوره روم باستان نشان می‌دهند.

اولین بخش این موزه در سال ۱۸۸۹ تأسیس شد. هدف این موزه جمع آوری و نمایش مواد باستان شناسی شده است که پس از اتحاد رم با پادشاهی ایتالیا کشف شده اند. در سال ۱۹۰۰ دولت ایتالیا موزه ملی روم را تاسیس کرد. یافته های باستانی که در طول بازسازی شهری در اواخر قرن نوزدهم کشف شده بودند به مجموعه ها اضافه شدند. در سال ۱۹۹۰مجموعه های موزه را  به ۴ شاخه: حمام ‌های رومی،  پالازو ماسیمو آلتره  (بزرگ‌ترین مجموعه‌های باستانی)، پالازو آلتره (نمونه‌هایی از معماری رنسانس)و کریپتو بالبی (نماد پیشرفت جامعه رومی‌ها)  تقسیم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سیزده =