موزه ملی علوم و فناوری ایران ۱۵ ساله شد

موزه ملی علوم و فناوری ایران، به عنوان نهاد متولی پاسداشت تاریخ علم و فناوری ایران و اسلام، روز ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ را به خاطر پانزدهمین سالگرد تاسیس خود جشن گرفت.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، پیرو پیشنهاد شماره ۱۵۲۳/۸۲ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۸۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تاسیس موزه علوم وفناوری جمهوری اسلامی ایران، کلیات آن در تاریخ ۲۲/۱۰/۱۳۸۱ به تصویب هیات محترم وزیران رسید. به تبع آن و با تلاش‌هایی که به عمل آمد، زمینه سازی و ایجاد موزه‌های تخصصی و پژوهشی و از جمله موزه علوم وفناوری در بندهای ب مواد ۱۱۳ و ۱۱۴ قانون برنامه پنج ساله چهارم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ماده ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گنجانده شده و دولت مکلف به اجرای آنها گردید. در تاریخ ۲۲/۵/۱۳۸۴ نیز نتایج بررسی و کارشناسی های به عمل آمده منجر به تصویب اساسنامه موزه هیأت امنایی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در شورای گسترش آموزش عالی و ابلاغ آن گردید.

بر اساس این گزارش، پس از تصویب اساسنامه موزه ملی علوم و فناوری ایران، فعالیت‌های علمی در خصوص پژوهش در مورد دانشمندان ایران و اسلام به صورت رسمی شروع شد و پس از تلاش‌های فراوان اولین گالری موزه با عنوان «دستاوردهای دانشمندان ایران و اسلام» در آبان ماه سال ۱۳۸۹ با حضور جمعی از مقامات کشور افتتاح شد.

شایان ذکر است، موزه ملی علوم و فناوری ایران در حال حاضر در ساختمان نمایشگاه دائمی خود در خیابان سی تیر ۶ گالری فعال دارد و سالانه برای اجرای عدالت آموزشی در مناطقی که دسترسی به موزه علوم را ندارند نمایشگاه سیار استانی برگزار می‌کند.

روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، این اتفاق خجسته را به همه علاقه‌مندان حوزه علم و فناوری و همچنین همه پرسنل فعال موزه که در این چند سال برای ترویج علم برای همگان تلاش کرده‌اند، تبریک و تهنیت عرض می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =