همراه با تور مجازی موزه ملی علوم و فناوری: موزه‌های ایران و جهان را از دریچه دوربین ببینید

موزه ملی علوم و فناوری ایران از اواسط مردادماه ۹۹ هر هفته در قالب برنامه «تورمجازی موزه‌ها» میزبان یکی از موزه‌های ایرانی و خارجی فعال در حوزه فناوری به صورت زنده خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، در پی شیوع بیماری همه‌گیرکرونا که باعث تعطیلی اکثر مراکز گردشگری و تفریحی در سراسر دنیا شده است، موزه ملی علوم و فناوری ایران در نظر دارد از طریق برقراری ارتباط تصویری با موزه‌های داخلی و خارجی که در حوزه علم و فناوری فعال هستند در قالب برنامه«تورمجازی موزه‌ها» هر هفته روزهای یکشنبه ساعت ۱۱ صبح میزبان یکی از این موزه‌ها شود تا علاقه‌مندان به علم و فناوری بتوانند به صورت مجازی با آثار این موزه‌ها آشنا شوند.

در اولین برنامه «تورمجازی موزه‌ها»، روز یکشنبه ۱۹ مرداد موزه ملی علوم و فناوری ایران، میزبان موزه آستان قدس رضوی بود که از طریق صفحه اینستاگرام دو موزه پخش زنده صورت گرفت و علاقه‌مندان به حوزه نجوم و ابزار نجومی با توضیحات سرکار خانم حشمتی، رئیس اداره مطالعات و معرفی آثار موزه‌های آستان قدس رضوی، با مجموعه ابزارآلات ستاره شناسی این موزه آشنا شدند.

شایان ذکر است، موزه ملی علوم و فناوری روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۲:۳۰ در قالب برنامه «گالری‌های موزه ملی علوم و فناوری ایران را از دریچه دوربین ببینیم» از طریق صفحه اینستاگرام موزه به آدرس @iran_science_museum به معرفی آثار گالری‌های این مجموعه می‌پردازد. همچنین این برنامه زنده برنامه‌های متنوعی مانند گفتگو با صاحب‌‌نظران حوزه علم و فناوری، معرفی دانشمندان معاصر، معرفی کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات موزه ملی علوم و فناوری و برگزاری جُنگ‌های علمی را شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 5 =