ابزار نجوم قدیم را بهتر بشناسیم، اسطرلاب (جام جهان نما)

موزه ملی علوم وفناوری ایران در ادامه معرفی آثار و فعالیت های این مجموعه در فضای مجازی، روز یکشنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۲:۳۰ و از طریق صفحه اینستاگرام موزه به آدرس @iran_science_museum به معرفی آثاری از گالری ابزار نجوم قدیم و گفتگو با دکتر محمدرضا نوروزی در خصوص اسطرلاب می پردازد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، در این برنامه زنده، آثاری از گالری ابزار نجوم قدیم از جمله ذات الحلق، اسطرلاب و … که منجمان از آنها برای بررسی موقعیت، تغییرات، حرکت و ویژگی‌های فیزیکی اجرام آسمانی استفاده می کردند معرفی و توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

براساس این گزارش، در بخش دوم برنامه زنده، با دکتر محمدرضا نوروزی، مروج علم و طراح موزه، در خصوص کاربردهای متنوع اسطرلاب (جام جهان نما) گفتگوی مفصلی ترتیب داده شده تا علاقه مندان بتوانند با این ابزار کاربردی قدیمی که به نوعی کارایی GPS کنونی را داشت بیشتر آشنا شوند.

شایان ذکر است، موزه ملی علوم و فناوری ایران به منظور حفظ ارتباط خود با مخاطبان و علاقه‌مندان حوزه علمی و فناوری اقدام به معرفی آثار گالری‌های این مجموعه در قالب برنامه زنده اینستاگرامی تحت عنوان برنامه«گالری‌های موزه ملی علوم و فناوری را از دریچه دوربین ببینیم» در روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ می کند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =