گفتگوهای سار را هر هفته آنلاین دنبال کنید

سلسله گفتگوهای سار(سخن‌گاه اندیشه راهبردی) با همت موزه ملی علوم و فناوری ایران به صورت هفتگی و هر جمعه ساعت ۱۷ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، با تصویب شورای سیاست‌گذاری سار، برگزاری این گفتگو‌ها به صورت اینترنتی و زنده از خردادماه کلیک خورد و هر هفته جمعه‌ها از ساعت ۱۷، یک سخنران در خصوص موضوعات متنوع از تجربیات خود برای مخاطبان و علاقه‌مندان این سلسله گفتگوها سخن می‌گوید.

تاکنون ۴ گفتگو از سار جدید با موضوعات متنوع برگزار شده است و سخنرانان خردادماه عبارت بودند از: محمد درویش، رئیس کمیته محیط‌زیستِ کرسی سلامت اجتماعی یونسکو ، با موضوع اثرات کرونا بر محیط زیست، اصغر نیتی، ارزش آفرین و بنیانگذار آداک، با موضوع هشتگ امید، سیامک قاسمی، مدیرعامل موسسه مطالعات اقتصادی بامداد، با موضوع: “چرا باید برنامه ریزی را دور بریزیم؟ و علیرضا صاحبی، استراتژیست محتوا و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری مهرویژن با موضوع: تولید محتوا حلقه مفقوده توسعه فناوری ایرانی.

بر اساس این گزارش، سخنرانی‌های سار که پیش از این به صورت فصلی و با حضور فیزیکی هفت سخنران در قالب یک کنفرانس ارائه می‌شد با شیوع بیماری کرونا و به دلیل ممنوع اعلام شدن برگزاری مراسم‌ها به صورت جمعی به طور موقت ارائه نمی‌شد و با هماهنگی صورت گرفته از سوی موزه ملی علوم و فناوری ایران و با توجه به استقبال خوبی که از این سخنرانی‌ها شده بود، مقرر گردید از خردادماه این سخنرانی‌ها در قالب «گفتگوهای سار» و هر هفته روزهای جمعه از ساعت به صورت انلاین از صفحه اینستاگرام سار به آدرس sar.inmost میزبان علاقه‌مندان خود باشد.

در بخشی از اطلاعیه شورای سیاست‌گذاری سار اینچنین آمده است:

« همراهان همیشگی سار

همان طور که پیش تر به آگاهی شما عزیزان رسید، سار زمستان ۹۸ به خاطر فراگیرشدن ویروس کرونا در کشور لغو و به فرصت دیگری موکول شد. اما، شوربختانه کرونا هم چنان هست و محکم بر طبل جدایی ما می کوبد. اما ما را سر سازش نیست. از این رو، قصد آن داریم تا با حضور فعال در فضای مجازی و اجرای سخنرانی های سار به صورت برخط، این تهدید را به مجالی برای از نو با هم بودن تبدیل کنیم. امیدواریم که این تجربه ی تازه ما را گامی به کمال برساند. باز این میسر نمی شود، مگر با همراهی شما»

شایان ذکر است، علاقه‌مندان برای آگاهی از سخنرانان بعدی و همچنین دریافت و شنیدن فایل تصویری و پادکست سخنرانی‌های پیشین سار به صفحه اینستاگرام سار مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =