بازگشایی موزه ملی علوم و فناوری ایران از ۱۷ خرداد ماه

موزه ملی علوم و فناوری ایران، پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر امکان فعالیت مجدد موزه‌ها، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از روز شنبه ۱۷ خردادماه بازگشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، فعالیت نمایشگاهی این موزه که به دلیل شیوع بیماری کرونا از ۵ اسفندماه به حالت تعلیق درآمده بود، با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا از روز شنبه ۱۷ خردادماه آغاز می‌شود و علاقه‌مندان علم و فناوری می‌توانند با رعایت موازین بهداشتی از موزه ملی علوم و فناوری ایران بازدید کنند.

براساس این گزارش، فعالیت این موزه روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۳۰ است و از بین هفت گالری موزه علوم وفناوری فقط دو گالری مرکز علم و نورشناسی پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۲۴۶۹۴، ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۷ تماس گرفته یا به سایت موزه به آدرس https://inmost.ir/ مراجعه کنند.

شیوه‌نامه بازدید از موزه ملی علوم و فناوری ایران برای مطالعه علاقه‌مندان به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

«به مدد الهی با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مناسب، کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت.»

توجه : این پروتکل برای مدت زمان بحران بیماری کرونا  تدوین شده و به طور متناوب این نسخه به روز خواهد شد.

بازدید کننده گرامی، خواهشمند است جهت برنامه­ریزی برای بازدید از موزه ملی علوم و فناوری موارد زیر را مطالعه کرده و در اجرای آن کوشا باشید.

 1. موزه علوم وفناوری از روز شنبه ۱۷ خرداد پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.
 2. زمان بازدید روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۳۰ است.
 3. از بین هفت گالری موزه علوم وفناوری فقط دو گالری مرکز علم و نورشناسی برای بازدید آماده است.
 4. قیمت بلیط برای هر نفر ۱۰۰۰۰ تومان تعیین شده است.
 5. هر روز بین ساعت ۱۱ الی ۱۱:۳۰ موزه علوم وفناوری ضدعفونی می شود.
 6. تعداد بازدید کنندگان حاضر بطور همزمان در موزه ۱۰ نفر می باشد .چنانچه ظرفیت در موزه تکمیل شده باشد بازدید کنندگان جدید الورود باید تا خروج سایر بازدیدکنندگان منتظر بمانند.
 7. برای پیشگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ ، سنجش درجه حرارت، با کمک دستگاه تب­‌سنج از کلیه بازدیدکنندگان، مراجعین و کارکنان در ورودی موزه صورت می­پذیرد. بنابراین امکان ورود فرد با ثبت درجه حرارت بدن بالاتر از ۳۷٫۵ درجه سانتی گراد و یا علائم مشکوک و غیرطبیعی مانند سرفه یا تنگی نفس به فضای موزه وجود نخواهد داشت.
 8. موزه تا اطلاع ثانوی از پذیرش کودکان زیر ۶ سال معذور است.
 9. تهیه بلیط با وجه نقد امکان پذیر نخواهد بود.
 10. بازدید کنندگان می‌بایست بسته هدیه ماسک و دستکش را از مسئول مربوطه دریافت کرده و پس از تعویض ماسک و دستکش وارد موزه شوند.
 11. بازدید کنندگان باید لوازم همراه خود مانند کیف و کوله پشتی را درکمدهای تعیین شده قرار دهند.
 12. فروشگاه موزه تا اطلاع ثانوی بسته است.
 13. ۱۳٫    ورود و استفاده از هر گونه مواد ضدعفونی‌کننده به منظور جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به آثار موزه ممنوع است.
 14. با توجه به لزوم کاهش ارتباطات رودررو در جریان بیماری کووید ۱۹، راهنمایان موزه، بازدیدکنندگان  را در تمام طول مسیر بازدید همراهی نخواهند کرد و صرفا به پرسش‌های موردی پاسخگو خواهند بود.
 15. فاصله اجتماعی ۲ متری از سایر بازدیدکنندگان را رعایت فرمایید.
 16. پس از استفاده از سرویس بهداشتی دست‌های خود را طبق پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به خوبی شستشو داده و خشک کنید.
 17. چنانچه بازدیدکننده­ای مایل به رعایت قوانین و شیوه­‌نامه حاضر نباشد، می­تواند انصراف خود را از ادامه بازدید اعلام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =