موزه هنرهای مدرن پاریس، طراحی اپلیکیشن برای مخاطبان معلول

موزه هنر مدرن پاریس در زمان شیوع  Covid19 تا اطلاع ثانوی بسته است و بیشتر از طریق صفحات مجازی اقدام به فعالیت و معرفی آثار موزه کرده است:۱-     اپلیکیشن های  موبایل معرفی موزههر فرد خودش می تواند با یک برنامه رایگان و دو زبانه از مجموعه های موزه بازدید کند .به دلیل تعطیلی موزه و امکان بازدید مجازی موزه و کلیه فضاهای آن، یکسری برنامه  های قابل نصب بر روی موبایل در معرفی از مجموعه ها طراحی شده است. از طریق این اپلیکیشن ها می توانید رایگان و دو زبانه بازدیدهای متنوع را از موزه داشته باشید.

برنامه های مجازی برای ۱-  بزرگسالان پیرامون شاهکارهای این موزه طراحی شده است ۲- برای خانواده ها نیز با محتوای مناسب و ۳- همچنین برای کودکان و نوجوانان سنین ۱۱-۱۴ سال از طریق بازدید مستقل و سرگرم کننده از آثار طراحی شده است. نکته ی جالب این سری از اپلیکیشن های موزه  بخشی است که برای مخاطبان معلول طراحی شده است. دسترسی به این اپلیکیشن ها در Google Play Store و AppStore موجود است.

۲-     وبسایت موزه که به معرفی آثار نمایشگاه ها به صورت آنلاین پرداخته است  http://www.mam.paris.fr/en سایت موزه

۳-     معرفی مجموعه های موزه برای پژوهشگران به صورت انلاین می پردازد. http://www.mam.paris.fr/fr/collections-en-ligne#/artworks مجموعه های آنلاین 

۴-     صفحه ی اینستاگرام موزه که به معرفی مجموعه ها و رویدادهای موزه پرداخته است.https://www.instagram.com/museedartmodernedeparis/صفحه اینستاگرامموزه هنر مدرن پاریس (به فرانسوی) Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris ) مخفف MAMVP  در سال ۱۹۶۱ میلادی تأسیس و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های شهر پاریس به نمایش هنر مدرن و معاصر قرن بیست و بیست‌ویکم اختصاص داده شده است. این موزه با مجموعه خود، شامل بیش از ۱۳۰۰۰ اثرهنری، یکی از بزرگترین موزه های هنر مدرن و معاصر در فرانسه است.مجموعه های دائمی موزه روندهای اصلی هنری از ابتدای قرن بیستم تا زمان حال را شامل می شود و آثار هنرمندان اصلی تاریخ هنر آن دوره نشان داده شده است: هنرمندانی مانند پیکاسو، دوفی، مودلیلیانی، درین، پیکابیا، چاگال، بولتانسکی، پرنو و پیتر فینگر و… که بیشتر آن ها توسط مجموعه داران و هنرمندان به این موزه اهداء شده است.این موزه همچنین در توجه به هنر معاصر ایران نیز به نمایش آثار سایر کشورهای جهان از جمله ایران نیز می پردازد که از مهمترین این نمایشگاه ها “تاریخ ویرایش نشده ایران” بود که در سال ۲۰۱۴ برگزار کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =