مرکز علم سنگاپور، پرده از اسرار منظومه شمسی بر می‌دارد

مرکز علم سنگاپور به توصیه دولت این کشور و برای کاهش خطر شیوع کوید ۱۹، از تاریخ ۶ آوریل تا ۴ می ۲۰۲۰ تعطیل است. این مرکز برای ایمنی و رفاه کارکنان، داوطلبان و بازدیدکنندگان که اولویت اصلی این مرکز در زمان تعطیلی است، با سیستم‌عامل‌های دیجیتال خود از جمله فیس‌بوک و اینستاگرام سعی در برانگیختن حس کنجکاوی و شگفتی بازدیدکنندگان دارد. بنابراین یادگیری و آموزش بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی امکان‌پذیر است. در ذیل نمونه هایی از فعالت این موزه آمده است :

  • پخش زنده فیس بوک توسط رصدخانه مرکز علم و آکادمی مهندسان و دانشمندان جوان سنگاپور (SAYES)

هر جمعه  پرده از اسرار مربوط به منظومه شمسی بر می‌دارد.

  • برنامه آموزش آنلاین علوم (با بیش از ۱۵ برنامه) در حوزه‌های مختلف از جمله فیزیک، شیمی، ریاضیات، علوم غذایی، جانورشناسی،ژنتیک برای رده‌های سنی مختلف
  • https://www.science.edu.sg/for-schools/resources/science-at-home
  • بلاگ «من علم را دیدم» که محتوای موزه‌ای آن توسط گروهی از کارمندان و کارشناسان از گفت‌وگو و کارگاه‌های مختلف تهیه شده است.
  • بازپرداخت آنلاین بلیت‌های خریداری شده بازدید از موزه
  • اینستاگرام مرکز علم #SGUnited #ScienceCentreSg

https://www.science.edu.sg/for-schools/resources

مرکز علم سنگاپور موسسه‌‏ای علمی واقع در جورونگ شرقی سنگاپور است که متخصص در ارتقاء آموزش علمی و فن آوری عامه مردم است. ایده تاسیس این مرکز علم اولین بار در سال ۱۹۶۹ توسط شورای علوم سنگاپور مطرح و سپس به تایید دولت رسید. به منظور طراحی ساختمان موزه رقابتی برگزار شد و آقای ریموند وو (Raymond Woo) به عنوان معمار برگزیده این رقابت انتخاب شد. این مرکز با بودجه ۱۲ میلیون دلاری و در فضایی به مساحت ده هکتار (یکصد هزار مترمربع) ساخته شد و دهم دسامبر ۱۹۷۷ توسط دکتر چین چای رییس هیات مدیره مرکز علم افتتاح گردید.

در سال ۱۹۸۷ اولین و تنها آی‌مکس این مرکز با هزینه‌‏ای حدود ۱۸ میلیون دلار و ظرفیت ۲۷۶ صندلی ساخته شد. سال ۱۹۹۹ فضای نمایشگاهی مرکز علم، بازسازی و یک ورودی جدید و فضای باز نمایشگاهی نیز ایجاد شد. در سال ۲۰۰۰ شهر برف ) ) به عنوان یک مکان تفریحی جنب ساختمان آی‌مکس ایجاد شد. شهر برف تنها مرکز سرپوشیده با طول ۶۰ متر Snow City(

است که بازدیدکنندگان در این مکان به اسکی و اسنوبرد می‏‌پردازند. ارائه برنامه‏‌های آموزشی و برگزاری کارگاه برای مدارس و گروه‌های علاقه‌مند از دیگر فعالیت‌های این بخش است. سال ۲۰۰۳ کار بازسازی ۱۴ گالری مرکز علم به پایان رسید و ساختمان آنِکس ((Annexe، باغ سینتیک (Kinetic Garden) و مرکز کودکان (Kid Stop) به مرکز علم ضمیمه شد. بخش کودکان، رده سنی ۱۸ ماه تا ۸ سال را پوشش می‏‌دهد که گالری و آثار این بخش، در جهت ارتقا و تشویق والدین و کودکان به انجام فعالیت‌های تعاملی طراحی شده است. در این مجموعه بیش از ۱۰۰۰ اثر در حوزه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات به معرض نمایش در آمده است. این مرکز به همراه آی‌مکس و شهر برف سالیانه یک میلیون بازدیدکننده دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =