دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی/ ۲۶ تا ۲۹ آذر ۹۸

دومین دوره نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا)، در سال «رونق تولید» توسط دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری و با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری این نمایشگاه با هدف شناسایی نیازهای پژوهشی و فناورانه، بسترسازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته و همچنین برقراری ارتباط سازنده میان بخش عرضه و تقاضای فناوری از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۸ در سالن ۷ نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) نوعی نمایشگاه معکوس و مبتنی بر تقاضای فناوری است؛ با توجه به هدف نمایشگاه که همان استفاده از الگوی نوآوری باز در پاسخگویی به چالش ها و نیازهای فناورانه بخش صنعت است، شرکت های متقاضی، ظرفیت های توسعه ای و نیازمندی های فناورانه خود را مستند می نمایند و آماده ارائه نیازمندی های فناورانه خود به صاحبان فناوری می شوند. در طی نمایشگاه مخاطبان (شرکت های صنعتی، نهادهای علمی) با متقاضیان ارتباط برقرار می کنند و سؤالات و ابهامات خویش را برطرف می نمایند. در حین برگزاری نمایشگاه درصورتی که مخاطبان توسط متقاضیان فناوری واجد صلاحیت دانسته شوند، توافق نامه همکاری میان آن ها توسط بروکرهای فناوری منعقد می گردد در ادامه نیز با برگزاری جلسات مشترک بین طرفین مقدمات انعقاد قرارداد تجاری فراهم می گردد.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیش تر می توانند به سامانه https://testaexpo.atf.gav.ir مراجعه کنند.

اولین دوره نمایشگاه تستا در دی ماه سال حمایت از کالای ایرانی و به منظور شناخت و استفاده از قابلیت ها و پتاسیل های فنی و تخصصی صنعتگران داخل کشور در زمینه تولید و ساخت مواد، قطعات، تجهیزات و سیستم های مورد نیاز داخلی کشور، توسط دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در محل نمایشگاه بین المللی تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در فضایی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع برگزار گردید. در نمایشگاه سال گذشته ۹۰۰ تقاضای فناورانه از سوی ۷۰ سازمان/شرکت در سامانه مربوط به نمایشگاه تستا ثبت گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =