گشایش رسمی نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری در سبزوار/ گزارش تصویری

نوزدهمین نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری صبح شنبه ۱۶ آذرماه همزمان با روز دانشجو با حضور مدیران آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهرستان سبزوار، مدیران موزه علوم، اصحاب رسانه و حضور گرم دانشجویان به طور رسمی در دانشگاه حکیم سبزواری گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در ابتدای این مراسم محمد اردلان معاون نمایشگاهی این موزه با بیان این که گسترش عدالت آموزشی و توسعه علوم در بین شهروندان برخی از اهداف موزه ملی علوم و فناوری از برگزاری این نمایشگاه های سیار در شهرهاست افزود: برگزاری نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری به منظور آشنایی دانشگاهیان و علاقه مندان با تاریخ و سیر تحول علوم و فناوری ها و نمایش ابزار و اندیشه‌های دانشمندان گذشته در زمینه‌های علمی است.

معاون پژوهش و فناوی دانشگاه حکیم سبزواری هم گفت: این نمایشگاه جهت گسترش دانش، فناوری و آشنا کردن جوانان با تاریخ گذشته و فعالیت های علمی دانشمندان کشور بر پا شده است.

دکتر احمد فرزانه افزود: این رویداد، بستری برای ایجاد موزه علوم و فناوری در دانشگاه حکیم سبزواری با همکاری تمامی نهادها و ارگان ها و  معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری است.

نمایشگاه سیار موزه علوم‌ و فناوری ایران از شنبه ۱۶ آذر لغایت سه شنبه ۱۹ آذر به مدت ۴ روز از ساعت ۹ الی ۱۷ در سالن محمدتقی شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری با ارائه حدود ۵۰ اثر از علوم و فناوری قدیم و جدید پذیرای دانشجویان و علاقه مندان است.

دانشگاه حکیم سبزواری جزء ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی و ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

گفتنی است در این مراسم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، مدیران اداره کل آموزش و پرورش سبزوار، رئیس اداره ارشاد سبزوار، مدیران دانشگاه آزاد، علوم پزشکی و دیگر مقامات آموزشی سبزوار و مدیران موزه ملی علوم و فناوری حضور داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =